Bracka 15
31-005, Kraków, Stare Miasto

No Bones

Plac Matejki 2
31-157, Kraków, Stare Miasto

Miąższ

Józefa 36
31-056, Kraków, Stare Miasto

Cheder

Warszawska 7
31-155, Kraków, Stare Miasto

Sweet Life

Krupnicza 12
31-123, Kraków, Stare Miasto

Karma

Henryka Siemiradzkiego 25
31-137, Kraków, Stare Miasto

Vegano

Powiśle 11
31-101, Kraków, Pogórze

Metaforma Cafe

Turystyczna perełka województwa małopolskiego to nie tylko szlaki znakomitych zabytków architektonicznych i dzieł sztuki, to także szlak znakomitych wegańskich kawiarni.  W Krakowie nie brakuje lokali, w których można skosztować zdrowych, słodkich przekąsek i niespotykanych deserów.

Czego możesz spróbować w najlepszych kawiarniach?

Wegańskie ciasta w Krakowie niejedno mają imię i stanowią zaledwie niewielką część tego, czego można spróbować w najciekawszych wegańskich lokalach w mieście. Poza autorskimi przepisami i pieczołowicie opracowanymi recepturami w wegańskich cukierniach w Krakowie można napić się mrożonej, aromatycznej kawy czy świeżo wyciskanych soków. Wśród serwowanych zdrowych słodyczy jedno z czołowych miejsc zajmują aksamitne, niespotykane w smaku musy oraz kremy, w tym również kremy czekoladowe. Lekkie sałatki owocowe, orzeźwiające koktajle czy sezonowe tarty – to zdecydowanie coś, na co warto się skusić, będąc przejazdem.

Dlaczego warto odwiedzić wegańską kawiarnię w Krakowie?

Menu wegańskich cukierni w Krakowie to grzech, na który warto się skusić. Wszystkie przygotowywane tu łakocie są wytwarzane ze zdrowych odpowiedników i dodatków cukierniczych – są nie tylko obłędnie pyszne, ale również zdrowe. Z tego względu wegetariańskie ciasta w Krakowie można jeść nawet przebywając na diecie. Takie miejsca cieszą się też ogromnym zaufaniem i zainteresowaniem osób o specjalnych potrzebach,jeśli chodzi o spożywane produkty – uczulonych na gluten, jajka czy laktozę.

Gdzie są najlepsze kawiarnie w Krakowie?

Nie ma jednego, konkretnego miejsca w mieście, gdzie znajdują się najlepsze kawiarnie – wegańskie ciasta w Krakowie serwowane są zarówno blisko centrum, na rynku, ale także w mniej popularnych dzielnicach. Dzięki temu niepowtarzalnym smakiem mogą cieszyć się nie tylko turyści, ale i mieszkańcy.