Roździeńskiego 88a
40-203 Katowice

Placek – Katowice

Sienkiewicza 27
40-031 Katowice

Botanika – Katowice

ul. Ma­riac­ka 2
40–013 Ka­to­wi­ce

Złoty Osioł – Katowice

O tym, że placek niejedno ma imię i że bezglutenowe jedzenie w Katowicach jest obłędnie pyszne, najlepiej jest się przekonać na własnej skórze. Odpowiednich ku temu miejsc w sercu Górnego Śląska nie brakuje – co dzielnica, to inna propozycja i inne smaki do odkrycia.

Najlepsze bezglutenowe restauracje w Katowicach

Najlepsze bezglutenowe restauracje w Katowicach zachwycają różnorodnością smaków i serwowanych potraw. Wśród propozycji można znaleźć tradycyjne, powszechnie uwielbiane, ale – bezglutenowe jedzenie – w Katowicach skosztujesz fast foodów w postaci burgerów bezglutenowych – Katowice są z nich słynne na cały region. Tutaj również możesz spróbować pizzy bezglutenowej – Katowice dbają, aby takich lokali powstawało coraz więcej. Jeśli chodzi o same pizzerie bezglutenowe, w Katowicach działają jedne z najbardziej kreatywnych lokali, których właściciele nie ustają w poszukiwaniu alternatywy dla mąki. W menu można znaleźć ulubione dodatki serwowane na przykład na zdrowym, kalafiorowym cieście.

Dania bez glutenu – w Katowicach najesz się do syta

Pizza i burgery bezglutenowe w Katowicach to nie wszystko, czego można tu skosztować. Na uwagę zasługują również inne, niezrównane dania bez glutenu – Katowice mogą poszczycić się posiadaniem przynajmniej kilku lokali w różnych częściach miasta, gdzie można spróbować oryginalnej musaki, grillowanych warzyw, aromatycznych zup czy zupełnie autorskich dań, opartych na tworzonych samodzielnie recepturach.

Każde miejsce to też zupełnie inna historia, co widać nie tylko po bezglutenowym jedzeniu – w Katowicach można znaleźć w tych miejscach również możliwość zaczerpnięcia oddechu, chwile odpoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Bezglutenowe restauracje w Katowicach z pewnością zasługują na zaszczytne miano niepowtarzalnych.