Taczaka 17
61-819, Poznań, Stare Miasto

World of Pancakes

Niezłomnych 2
61-894, Poznań, Stare Miasto

Karafka Bistro & Cafe

Woźna 18
61-777, Poznań, Stare Miasto

Marina

Cybińska 13/1
61-124, Poznań, Nowe Miasto

DOM na Śródce

Chwiałkowskiego 10/10a/1
61-543, Poznań, Wilda

Lokal Wilda

Ratajczaka 18D (Pasaż Apollo)
61-815, Poznań, Stare Miasto

Sorrir

Krasińskiego 1/1
60-830, Poznań, Jeżyce

Sweet Surrender

23 lutego 8
61-742, Poznań, Stare Miasto

Kóltura

Poznań nadaje się nie tylko do zwiedzania – to idealne miejsce, aby skosztować wegańskich ciast. Poznań może poszczycić się posiadaniem na mapie miasta przynajmniej kilku ciekawych lokali, obok których nie przejdzie obojętnie żaden amator słodyczy.

Wegańskie kawiarnie w Poznaniu – na śniadanie i na podwieczorek

Wegańskie cukiernie w Poznaniu mają bardzo szeroką i uniwersalną ofertę dla swoich gości. Można tu zjeść zarówno pożywne śniadanie w postaci owsianki na mleku kokosowym lub sojowym z przepysznymi dodatkami, jak i słodkie naleśniki, często też bezglutenowe. Prawdziwym majstersztykiem są jednak wegańskie ciasta – w Poznaniu przechadzając się obok wystaw, na których są dumnie prezentowane, trudno przejść obojętnie. W najlepszych kawiarniach możesz skosztować autorskich receptur, w których niezdrowe składniki zamieniane są na pożywne, odżywcze i niepowodujące alergii. Poza wegańskimi ciastami w Poznaniu możesz nacieszyć kubki smakowe puddingami chia, wegańskimi lodami w wielu smakach, kawami w stu odsłonach czy musami i kremami.

Dlaczego wegańskie kawiarnie w Poznaniu są warte odwiedzin?

Wegańskie cukiernie w Poznaniu są najlepszym dowodem na to, że słodycze mogą być jednocześnie zdrowe, pyszne i oryginalne. To idealne miejsca dla osób dbających o swój codzienny jadłospis, ale mające też pewne ograniczenia.

Wegańskie kawiarnie w Poznaniu kuszą też niepospolitymi wystrojami, uroczymi ogródkami, w których aż miło przysiąść i nacieszyć się pysznym deserem i rozmową czy własnym towarzystwem. 

Gdzie można znaleźć najlepsze kawiarnie?

Najlepsze kawiarnie są w Poznaniu rozsiane po całym mieście, nie da się wskazać jednoznacznie konkretnego miejsca. Najlepiej sprawdzić je wszystkie – każda wegańska kawiarnia w Poznaniu jest inna i każda jest niepowtarzalna.